Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejpozoruhodnější věc na křesťanství

6. 08. 2010 13:52:00
Mám nějaký světonázor, shodou okolností nenáboženský, racionální, vědecký, ateistický. Pojmem ateismus zde míním nevíru v existenci Boha - nikoliv něco jako aktivní "víru v jeho neexistenci". Mám upřímný pocit že můj světonázor je konzistentní. Že prostě poznatky které jsou mi známy s tímto světonázorem souhlasí, odpovídá faktům pozorovaným v přírodě, plyne z něj spousta předpovědí které se dnes a denně potvrzují, není mi známo nic co by s ním bylo v rozporu, a případné nejasnosti (jak vznikl život? Jak vznikl Vesmír? atd.) přinejmenším MOHOU mít řešení tak, aby to bylo s tím světonázorem v souladu.

POKUD by se objevil někdo, kdo by tvrdil že má fakta která můj světonázor vyvracejí, neměl bych nejmenší problém se s ním o tom pobavit, pozjišťovat si fakta, a případně svůj světonázor změnit - a to klidně i o 180 stupňů, tj. směrem k náboženství.

Naproti tomu spousta křesťanů (obecně věřících!) má světonázor, a JE SI VĚDOMA TOHO, že tento světonázor je v zásadních věcech v rozporu s fakty (např. existence potopy, Adam a Eva, atd., vnitřní spornost Bible), a nemá potřebu si sami pro sebe ujasnit jak to vlastně je! Vyhýbají se věcné diskuzi, NECHTĚJÍ hledat pravdu - stačí jim jejich víra že už pravdu znají, a cokoliv co by s ní mohlo být v rozporu mnohdy docela podrážděně až štítivě ignorují. (*)

Mnozí z nich dokonce neskutečně arogantně prohlašují že VÍ kde je pravda, a tečka. Všechna ostatní náboženství se pletou, ateisté jsou pomýlení, jen ONI mají pravdu. Dokladem budiž nepřeberné množství internetových diskuzí, kde podobní lidé exhibují (kreacionismus.cz, planetopia.cz, katolik.cz, granosalis.cz, atd.)

Tohle já naprosto nechápu! Jak se potom může někdo divit, že jsme "tak ateistická země"?

Tvrdému jádru křesťanů nejen že nevadí že jejich světonázor je v rozporu s fakty (popř. je vnitřně nekonzistentní), neřeší to, ale to jim vůbec nebrání vydávat své přesvědčení za jedinou pravdu, Bibli za zdroj morálky, evoluci prohlašují za svého druhu náboženství, a požadují, aby se tyto názory učily ve školách!

Proč vůbec otevřeně neřeknou: věříme v pravdivost Bible BEZ OHLEDU NA REALITU, my prostě VÍME že Bible je Božím slovem, a žádná fakta nebo pozorování na tom nemohou nic změnit?

Místo toho pokrytecky předstírají, že jejich světonázor ucelený a v souladu s fakty je, a poukazování na to, že tomu tak není, vydávají za náboženskou netoleranci, nenávist, fanatismus, pod nejrůznějšími záminkami se urážejí a opouštějí diskuzi jakmile se dostanou do úzkých, často se uchylují k osobním útokům - prostě dělají všechno proto, aby se vyhnuli věcné diskuzi, ve které by se ukázalo, že tvrzení (*) je pravdivé.

Tento příspěvek berte prosím jako výzvu: POKUD existuje nějaký OPRAVDOVÝ křesťan (nemluvím o těch, kteří "věří že něco je" - těch se můj příspěvek netýká), tedy člověk který věří že Ježíš byl Boží syn, zemřel na kříži za naše hříchy aby nás spasil, věří že Bible je Boží slovo, a který si o sobě myslí že má svůj světonázor v hlavě srovnaný, v souladu s fakty, a nebojí se jít se svou kůží na trh - ať tak učiní v diskuzi. Budu se těšit.

Autor: Michal Hanko | pátek 6.8.2010 13:52 | karma článku: 15.57 | přečteno: 1531x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Zdenek Horner

Stateční KašpáRekové a KašpáRekyně

Musím vám poděkovat a vyslovit svůj obdiv. Dnes a denně stojíte na stráži. Bráníte svědomitě naši zemi před nájezdníky z celého světa. Celý den jsem se snažil najít jediného cizince migrantského typu. A opravdu nikde nikdo!

21.7.2017 v 3:51 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 9 | Diskuse

Petr Horký

Černoch v beranici a jiné výstřelky - na srdce sou Poděbrady, na prachy je Německo

Život na Západ od našich hranic má mnoho specifik, kterým našinec těžko uvyká. Přesto si ve většině případů nakonec zvykne, i když to trochu trvá. Jsme přeci jen z jednoho těsta a nebe je všude modrý.

20.7.2017 v 18:17 | Karma článku: 13.86 | Přečteno: 613 | Diskuse

Pavel Liprt

Dvořákova Symfonie č.9 e moll a karlovarský Poštovní dvůr dnes i před 123 lety

Symfonie č.9 e moll, op. 95, známá pod názvy „Novosvětská“ či „Z Nového světa“ žije dodnes na celém světě. Na rozdíl od Poštovního dvora v Karlových Varech, který skomírá.

20.7.2017 v 17:45 | Karma článku: 5.20 | Přečteno: 82 | Diskuse

Aleš Vavřinec

Vnitřní kritik - cesta do záhuby a zpět

Ale já jí to musím vysvětlit. Musí to pochopit. Podíval se na mě Luboš poněkud bezradně. Vnímal jsem jeho beznaděj a přitom obrovskou angažovanost a snahu, která mu sršela z očí.

20.7.2017 v 16:02 | Karma článku: 6.66 | Přečteno: 143 |

Jiří Kovář

Jak mě reklama postrčila ke koupi auta

Jsou to téměř dva roky, co jsem byl přinucen překročit svůj stín a s ním i práh bazaru a koupit si tam Forda.

20.7.2017 v 15:48 | Karma článku: 8.57 | Přečteno: 461 |
Počet článků 12 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1552
Matematik, absolvent přírodovědecké fakulty MU, nyní pracuje jako analytik.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.